Keramika pro dospělé – různé techniky

V  kurzu KERAMIKA PRO DOSPĚLÉ – SOCHA si zájemci o tento druh umění vyrobí umělecké předměty libovolného druhu, především trojrozměrné sochy, od menších po busty. Tato práce vyžaduje trpělivost, doporučujeme začít s menšími díly, sochami zvířat apod.

Účastníci tohoto kurzu se naučí modelovat, používat různé techniky (stavění z válečků, stavění z plátů, vybírání), pracovat s různými nástroji. Naučí se glazovat natíráním i stříkáním, používat engoby a různé  další techniky zdobení (rytí, sgrafito, tisk apod.), seznámí se i s technikou patinování. Lektorka se klientům věnuje individuálně, pracuje s nimi na jejich návrzích, pomáhá jim realizovat jejich vlastní představy.

Kurz je vhodný zejména pro klienty, kteří upřednostňují dekorativní funkci keramiky, možnosti keramické tvorby jsou ale široké a v tomto kurzu lze vyzkoušet i další techniky (reliéf, mozaiky, užitá keramika – mísy, vázy, hrnky apod.).

POZOR! Výrobky velkých rozměrů, které přesahují 30 cm na výšku i šířku, budou navíc zpoplatněny jednorázovou částkou 150 Kč.

Zájemce si může kurz vyzkoušet v ukázkové lekci, kterou si lze domluvit osobně s koordinátorkou kurzů.

Koordinátorka kurzu: Jolana Kurzweilová, tel.: 603 416 724.