V projektu Dobrá víla každoročně oceňujeme několik dobrovolníků, pomocníků a spřízněných duší Nové Trojky. Pravidelně vybíráme ty, kteří nám v daném roce nejvíce pomohli nebo nás podpořili. Svá ocenění přebírají na narozeninách Nové Trojky, které jsou vždy tematické. DĚKUJEME VÁM, ŽE JSTE S NÁMI. Podívejte se, kdo získal ocenění Dobrá víla od roku 2014 do roku 2023:

2022/2023
Tentokrát Výroční – k 20. narozeninám Nové Trojky.

Jan Holeyšovský

Průvodce v našich nejistotách, který s námi byl dlouhé roky. Přestály jsme s ním časy konjunkturní a dobré i časy covidové a leckteré z našeho týmu byl oporou. Moc mu děkujeme za roky spolupráce a doufáme, že se nevidíme naposledy. Pan supervizor  Jan Holeyšovský.

Kateřina Vokrouhlíková

Je s námi v Nové Trojce skoro tak dlouho, jako je Nová Trojka. Prošla téměř všemi pozicemi – jako kurzistka, dobrovolnice i lektorka. A nejen že s námi byla a je, ale my doufáme, že i ještě moc a moc dlouho bude. Protože je naše a jsme rádi, že ji máme. Lektorka kurzu Bodystyling, Pyžámkových večírků , dobrovolnice Káťa Vokrouhlíková.

Dana Milcová

Dobrovolnictví je moc důležitá, přímo zásadní část života Nové Trojky. Téměř každý, kdo se kolem nás jen ochomýtl, nakonec něco dělal dobrovolně. Tak to je a nelze, než se s tím smířit. Ale najít někoho, kdo dobrovolničí každý týden, pravidelně a s nasazením, to zase není jen tak. A my našli! Akční, milou, vstřícnou a nepostradatelnou členku týmu Batolata. Dana Milcová.

Zdeňka Hrdličková

Dnes uvidíte, že na věku nezáleží, protože naši dobrovolníci se rekrutují ze všech věkových kategorií. Každé další potvrzení tohoto pravidla je pro nás velkou radostí. A pomoc v pravé chvíli, když toho máme moc, nemůžeme být na recepci nebo máme keramiku plnou mrňousů, z nichž každý něco chce, ta je zvlášť vítaná. A právě za tu děkujeme Zdeňce Hrdličkové.

Tomáš Veselý

Další dobrá víla je z rodu těch praktických. Pomáhá nám rychle a odborně hlavně tehdy, když něco neumíme, neuneseme, nezašroubujeme nebo nesmontujeme. Není nijak křehká, jako víly bývají, ale zato je celkem odolná a hodně toho zvládne. Doufáme, že s námi bude ještě dlouho. Náš trojkový hodinový manžel Tomáš Veselý.

Alenka Flašková

Když potřebujeme zaskočit na nějaké akci, pomoci na burze, podpořit na pyžámkovém večírku, máme zálohy. Další generaci těch, kdo mají rádi Novou Trojku! Také je máme je rádi a jsme pyšní na to, že jsou tu s námi. A už vidíme, jak přebírají štafetu… nebo hůlku dobré víly. Dobrovolnice Alenka Flašková.

Pavel Čech

Ono se řekne dobrovolnictví. Ale co když někdo nikdy, ale opravdu nikdy dobrovolničit nebude? Pomáhat jen tak? Utrácet svůj drahý čas? Nikdy! Leda že… leda že by to byl někdo, komu to prostě nedá. Kdo umí zachránit topícího se vodáka, rozpohybovat strachy se tetelícího lyžaře na alpském kopci a vysvobodit tým Nové Trojky z wifinového pekla. Náš zachránce, Pavel Čech.

Anastazie Tsarenko

Statečnost, odvaha, síla. O téhle dobré víle se nedá říct nic jiného, než že ji obdivujeme. Víme toho o ní nejmíň a zároveň hodně. Nová Trojka si váží toho, že ji známe a že je tu s námi. Nevíme, co zažívají její blízcí, ale víme, jak ona pomáhá. Pomáhá mámám i dětem z její rodné Ukrajiny snášet odloučení od rodin i od vlasti, pracuje tady u nás pro ně tak, jako u ní doma bojují jiní za svobodu své země. Její optimismus a dobrá nálada v nás vzbuzuje naději, že zlo bude poraženo. Děkujeme jí za to, co dělá a jsme rádi, že to dělá u nás a že k tomu můžeme přispět. Anastazie Tsarenko.

Veronika Vlková

Když tahle dobrá víla přišla mezi nás, nějak jsme věděli, že je naše. Životní hodnoty, zodpovědnost, nasazení, kreativita, veselá mysl – to jsou její silné stránky. Ale navíc je úplně super a máme ji rádi a nedovedeme si to bez ní představit. Naše kolegyně  Veronika Vlková.

 

2021/2022
Tentokrát Květinové.

Kateřina Bukovská

Katku potkáte v Nové Trojce při tradičních akcích nebo na programu Batolátka.

 

Lucie Pírková

Lucka nám pomáhá při realizací akcí a vymýšlí společně s Katkou každý týden program Batolátka pro maminky s dětmi od 2 let.

 

Hanka a Pavel Nový

Hanka připravuje program Batolátky, potkáte ji na tradičních akcích a pomáhá i ve chvíli, kde potřebujeme cokolik ušít, zašít či opravit. Pavel s námi hraje třeba divadlo a zajšťuje pro nás tisk velkoformátových materiálů.

Věra Frolíková

Věra nesmí chybět na žádné burze, většinou ji můžete vidět v sekci darovaného zboží.

 

Lukáš Velemínský

Náš skvělý lektor Lukáš zvládne naučit děti hrát na kytaru i klavír

 

Ondřej Rut

Ondřej Rut je místostarosta Prahy 3, který má v gesci dopravu, sociální a bytovou politiku a energetiku. Je radost s ním spolupracovat.

 

Martina Chmelová

Martina Chmelová je dlouholetá zastupitelka MČ P3. Pracuje v komisi pro zdravotně sociální oblast a ve výboru pro výchovu a vzdělávání. Profesně pracuje jako koučka a psychoterapeutka.

 

2018/2019
Tentokrát s tématem Sweet sixteen aneb Taneční.

Jana Jiroušková – samba – Naše první dobrá víla je akční a neuvěřitelně výkonná. Cestuje, jezdí na sever i na jih a všude se domluví, bádá, píše knihy, překládá, miluje zvířata, umí šít, dovede vyrábět svačiny i sliz a hlavně má neobvyklou trpělivost a skvělé zábavné nápady. S bravurou a velkým nasazením a velkorysostí u nás vede kurzy výtvarky pro rodiče s dětmi i pro malé děti a my jsme moc rádi, že taková výjimečná víla je mezi námi.

Jana Ježková – tango – Dobré víly jsou i ti, kdo jsou s Novou Trojkou třeba jen občas, ale zato spolehlivě a velmi užitečně. Další z vil není na tanečním parketu nováčkem, tančit dokonce dovede velmi dobře, ale má mnohá další nadání. Nebojí se matematiky, má hudební sluch, překládá z cizích jazyků a co je obzvlášť chvályhodné – miluje a vlastní kočky, má ráda kávu, knihy a filmy a v neziskovém sektoru se také vyzná velmi dobře. Pro nás již dlouho vede besedy a přednášky a je poradkyní v oblasti osobnostního rozvoje.

Tereza Mercelová – valčík – Tanečnice, kterou bychom přivítali nyní, kdyby mohla být přítomna, se v Nové Trojce tak často neobjevuje, ale udělala a dělá toho pro nás mnoho. Je vtipná a veselá, její zálibou je zahradničení a má moc ráda tatarák, rostbíf a také sýry všeho druhu. A protože má ráda sýry, pracuje ve společnosti Bel a je i její zásluha, že nás tato společnost dlouhodobě podporuje finančně i dodávkami svých úžasných výrobků. Moc děkujeme Belu i naší dobré víle Tereze Mercelové.

Lucie Cuchalová – slowfox – Dobrovolnice a dobrovolníci jsou v Nové Trojce jako doma a ti, kteří k nám chodí pravidelně a berou na svá bedra vedení programů, jsou už úplně naši. Dobrá víla, která přijde na taneční parket nyní, by mohla vypadat trochu rozporuplně: je to studovaná milovnice exaktních věd a zároveň pěstitelka bylinek, ráda si dá víno, ale stejně tak jí chutná i džus, má ráda chůzi, ale odchází hlavně při diskuzích odpůrců očkování.  Zcela konzistentně je ale velmi milá, dobrosrdečná, nezištně pomáhá druhým a dobrovolnictví se věnuje zejména v rámci našeho vlajkového dobrovolnického program Batolátka.

Alena Cikánková – rumba – Některé trojkové tanečnice to s námi válejí už hodně dlouho. Někdy s přestávkami, když potřebují popadnout dech a jít na nějaký ten čas zpět do práce. Tehdy dorazí jen sem a tam, třeba na tradiční akci. Ale vědí o nás a když přijde čas, zase přitančí blíž. A my je moc rádi vidíme a  jejich práce pro Novou Trojku si velmi vážíme. Další dobrá víla věnující se dobrovolnictví má ráda přírodu, hlavně hory a vodu, hořkou čokoládu a své tři děti, kterým se úžasně věnuje. Vyzná se v sociální práci a u nás je členkou báječného týmu Batolátek, zaskakující lektorkou cvičení pro rodiče s dětmi i stabilní burzovní dobrovolnicí. 

Lenka Arimiyawu – waltz – Kdo může vypadat vílovitěji než krásná dívka, která trochu mate vzhledem, protože je to už dávno maminka a žena zkušená, která dovede poradit při mnoha obtížích. Jde o milovnici jasně zelené barvy a tedy logicky i stromů a hor. Má ráda vtipné a chytré filmy, hudební styl soul a svíčkovou. Rozumí bylinkám i  lidskému tělu a v Nové Trojce nejenže poskytuje našim klientům své odborné znalosti v pravidelné poradně, ale nezištně a ochotně nám pomáhá, když je potřeba zaskočit na cvičení s miminky či vyšvihnout nějakou tu přednášku. Za dlouhou spolupráci děkujeme a na další se těšíme.

Ema Kantorová – mambo – Naše další skvělá víla je osoba, která také možná trošku klame tělem. Je to opravdová krásná víla, ale přitom osoba razantní, která se s ničím moc nepáře. Je to milovnice  počítačových her, filmová fanynka a  velká sportovkyně, která má v tom, co bude dělat, celkem jasno. Představte si, že jste s Novou Trojkou odjakživa. Prostě sem patříte tak nějak samo sebou a přirozeně se dobrovolnictví věnujete při tradičních akcích, příměstských táborech a vůbec se vším, co je  potřeba. Takové dobrovolnictví je pro nás sen a to, že se mu u nás upsala dobrá víla Ema Kantorová, je naše veliká radost.

Jakub Illich – chacha – Dobré víly jsou všechny krásné a milé a máme je rádi. Ale  některé z nich jsou naši obzvláštní oblíbenci. Ta, která jako bonbónek a to nejlepší nakonec uzavírá náš ceremoniál, miluje přírodu, pochopitelně kočky (to je v Trojce skoro podmínka), dovede sochat a výtvarničit, vášnivě ráda sportuje a natáčí vlastní filmy. Je to ale osoba praktická a technicky založená, vyzná se v elektronice (a to tak, že je na její pomoc a podporu spoléháno i doma) a té se také hodlá věnovat i v budoucnu. My ale doufáme, že se bude věnovat i Nové Trojce, pro kterou toho v rámci dobrovolnictví dělá velmi mnoho. Pomáhá při tradičních akcích i na příměstských táborech a zaskočí a pomůže ve všem, co potřebujeme. Navíc láme rekordy při Teribearu. Taková dobrá víla a náš poklad je náš milý Kuba Illich.

2017/2018
Tentokrát s indiánským tématem

Ivana Krůželová – Ta, která se nezdá – Tato dobrá víla se na první pohled zdá trochu nenápadná, o to víc však umí překvapit. Spolupodílí se na vedení jednoho ze stěžejních programů Nové Troky, zprvu se sice ostýchala a nevěřila si, nyní ale přichází v Batolátkách s báječnými nápady. Žila a pracovala v mnoha zemích a umí přinejmenším šest jazyků, například makedonsky. Při bližším seznámení překvapí svou milou povahou a velkými přehledem. Je závislá na kávě a nejvíc ze všeho miluje svého syna a manžela.

Petra Staňková  – Zimní hvězda – Žena dvou tváří – někdy tmavá, někdy blond. Šikovná a zručná, báječně peče, na její dvojctihodné koláčky vzpomínáme dosud. V Nové Trojce není příliš vidět, ale o to více pro ni dělá. Ve svém penzionu Hají hostí výherce každoroční novoroční tomboly, už třetí rok pro nás organizuje výrobu zboží do vánočního prodeje, jako pravá praktická žena pomáhala i při generálním úklidu Nové Trojky.

Hanička Procházková – Jestřábí oko – Jestli jste si někdy představovali dobrou vílu, tak určitě takhle. Je krásná a mladá a moc hodná. Je s námi odjakživa. Pomáhá nám už dlouho a vytrvale. Je praktická, a co je pro nás skoro nejvíc: je opravdu spolehlivá. Má výborný přehled o všem široko daleko: to, co unikne i největšímu stopaři, neunikne jí. Je dochvilná, umí skvěle plavat a je tak úžasná, že se nikdy neuráží. Pro Novou Trojku pracovala vlastně odjakživa, vždycky podle svých možností. A protože její možnosti jsou stále větší, pomáhá nám stále víc, teď už nejen na burze, ale třeba i na příměstských táborech s dětmi a na spoustě tradičních akcí. Máme ji moc rádi.

Ivanka Meissnerová – Šťastná volba – Vypadá to, že na čestný titul Dobrá víla Nové Trojky se musí čekat hodně dlouho. Ale někdy se stane, že takovou vílu poznáme hned. Je to totiž někdo, kdo k nám patří, jako by tu byl odjakživa. Kdo je milý a přívětivý, spolehlivý a prostě náš. Navíc je to osoba pracovitá a svou práci dělá úplně skvěle, je ochotná a pohodová, milá a usměvavá. Dělá toho víc, než musí, a nejlepší na tom je, že to dělá ráda. Zřejmě nás s ní čekají ještě mnohá překvapení – co všechno dovede a umí, asi ještě nevíme, zato ale víme, že ji máme moc rádi.

Petr Schwarzbeck – Malý velký muž – Naše další dobrá víla je velmi zajímavá osobnost. Zdá se být (a bezpochyby také je) akurátní a přesný, výkonný a velmi sebevědomý. Kdo jiný by taky měl ženu o tři centimetry vyšší, než je sám.  Milovník černé barvy, steaků, výtvarník a sportovec, tak trochu šílenec, který je schopen v zimě skákat do Vltavy a tajně uběhnout maraton. A co je nejvíc: vymyslel a vede báječný kurz Malý architekt, pomalu, ale jistě dotváří vzhled Nové Trojky, ve své praktičnosti a velkorysosti je schopen nás i zasponzorovat. Děkujeme mu za to, že tu s námi je.

Anička Kurzweilová – Líbezný úsměv – Jestli jsme si někdy mysleli, že nebudeme mít kde brát nástupkyně, možná jsme se mýlili. Uvidíme. Jedna z našich dnešních vil by mohla být takovou nadějí do budoucna. I ona už k nám chodí dlouho, dokonce od úplných začátků Nové Trojky. Trochu klame tělem – vypadá něžně a líbezně, krásně se culí, ale je to velmi praktická žena, která ví, co chce a co chce, toho také většinou dosáhne. Pomáhá nám už dlouho, ochotně i účinně. Hlídala děti, pomáhala s tradičními akcemi, doučovala, lektorovala příměstské tábory a mnoho z toho dělá dosud, zejména tehdy, když akutně potřebujeme vytrhnout trn z paty.

Milan Bělanský – Tichá voda – Další titul dobrá víla patří muži, který je uměřený, vždycky upravený jako ze škatulky, který zdánlivě působí trochu nesměle. Avšak při bližším pohledu je vidět, že jeho potenciál je veliký. V tom, co dělá, je sebejistý a dělá to pro nás moc dobře. A když potřebujeme pomoci, ochotně se zapojí i do činnosti (zatím) úplně jiné, než je jeho hlavní profese. Je to náš lektor klavíru a příměstských táborů pro malé i velké děti.

Adam Sirotek – Havraní vlas – Tento usměvavý, vždy dobře naladěný a pozitivní mladý muž je nám již dlouho prospěšný. Je spolehlivý, ochotný pomoci, a hlavně je velmi milý. Jeho klienti ho mají moc rádi a i my jsme moc rádi, že u nás už několik let učí hru na kytaru – a doufáme, že ještě chvíli učit bude. Je to taková naše skrytá, ale velmi oblíbená dobrá víla – vlastně dobrý víl (nebo vílák?).

Vladimír Beran – Vysoko sedí, daleko vidí – Dobré víly nemusí být nutně přímo z Nové Trojky. Ale přesto jim tento čestný titul patří. Dobrá víla, která přichází na řadu nyní, je vstřícný, realistický až mírně skeptický muž. Vnímáme ho jako klidného, uvážlivého, nekonfliktního a mírumilovného, leč cílevědomého a profesně velmi zdatného člověka. Miluje svého syna a není možné si nevšimnout, že své ženě je opravdovou oporou, což je u nás v Trojce vlastnost jedna z nejvýše ceněných. A také je prima, že dovede svou pracovní zátěž na malou chvilku odložit a vyčistit si hlavu třeba v keramické dílně, kam chodí se svou rodinou. Jako specialista na sociální problematiku ale prospívá nejen nám, vnímáme ho i z širšího pohledu jako muže na svém místě.

2016/2017
Tentokrát ve stylu Hvězdy stříbrného plátna

bina Ondrážková – Naše další star je milá a emocionální, trochu ztřeštěná, báječně upovídaná, všestranná a  kreativní (ani výtvarka, ani zpěv pro ni nejsou problém) a všestranná. Miluje svou dceru a má ráda i neziskovky – v Liberci spolupořádala neziskový veletrh. U nás nejprve začala chodit na program a po krátkém váhání se z ní stala naše a spolehlivá dobrovolnice „kmenového“ typu, bez nichž se Trojka stále neobejde, a jejichž práce si nesmírně vážíme. 

Věrka Bubeníková – Naše další hvězda je vtipná, realistická a praktická žena, která život bere s nadhledem a přijde-li jaká těžkost, umí si poradit. Je s Novou Trojkou v kontaktu a ve spolupráci již mnoho let. Jejím snem je jednou pracovat na drsné a opravdové chirurgii. Má vlastnosti v Nové Trojce velmi žádané a ceněné –  je spolehlivá a praktická. Pomáhá jako dobrovolnice na burzách a pracuje zde také jako dobrovolná amatérská psycholožka a profesionální zdravotnice – pedikérka. Je tady! Věrka Bubeníková!

Odbor sociálních věcí Prahy 3 – Nová Trojka nejsou jen kroužky a programy, ale jsme skutečné komunitní centrum s širokou škálou aktivit sociálních. Věnujeme se dětem i celým  rodinám sociálně i jinak znevýhodněným, samoživitelkám, pěstounům, seniorům. Z původních myšlenek a našich snah o sociálně prospěšnou práci ve prospěch místních lidí se v průběhu let stal projekt, při jehož realizaci úzce spolupracujeme s jednou velmi důležitou institucí, a tou je Odbor sociálních věcí Prahy 3. Práce ve prospěch občanů Prahy 3 je v současné době na tak dobré úrovni nejen naší zásluhou, ale hlavně zásluhou spolupráce s lidmi z tohoto odboru.

Domníváme se, že tato spolupráce je tak pozitivní a oboustranně přínosná, že rádi vyhlašujeme hvězdou trojkového plátna a Dobrou vílou Nové Trojky Odbor sociálních věcí Prahy 3, v čele s panem Vladimírem Beranem.

A protože sociální oblast má v gesci přítomný zástupce starostky pan David Gregor, poprosíme jej, aby ocenění převzal.

Ludmila Hájková Širší trojkové veřejnosti možná ne tolik známá, ale pro Trojku velmi důležitá je naše další hvězda. Je to distingovaná dáma, která nejenže poskytuje zázemí jednomu našemu slavnému a vzornému dobrovolníkovi, ale také sama nezištně a vzorně Nové Trojce pomáhá svými širokými znalostmi a zkušenostmi. Radí našim klientům a zejména klientkám v oblasti dávek a daní, při řešení obtížných situací v období mateřské i po ní. Dobrá víla Nové Trojky už dlouho je a doufáme, že ještě dlouho bude.

Dan Grosman – Naše další hvězdná víla je muž mírně excentrický, zato upřímný, bezprostřední a společenský, milující přírodu, bootcampista a vůbec sportovec, a také zručný a šikovný výrobce obuvi. Nemá rád webooker, ale zato má rád Novou Trojku a nás, které jsme s ní spjati (a spjaty) a tak jí pomáhá jako dobrovolník z řad povinníků: pro Novou Trojku byl žebrákem i čertem, řidičem i stěhovákem. Jeho nemalým přínosem pro nás je i to, že má tři milé děti, z nichž dvě byly či jsou ozdobou našich kurzů jako lektoři, třetí jako účastnice kurzů (na tohoto benjamínka lektorství nejspíš teprve ještě čeká). Zde je, mušketýr i kovboj, Dan Grosman.

Lenka Flašková – Naše další hvězda, Trojkou výborně obeznámená dlouholetá dobrovolnice je velmi laskavá, obětavá žena. Je to výborná organizátorka, možná jedna z nejlepších, které známe. Je to zvědavá sportovkyně a návštěvnice kurzů Nové Trojky. Dobrovolnictví se zásadním způsobem věnuje na burze, peče úžasné, vlastně ty nejlepší koláče na světě, když je potřeba, není problém se na ni obrátit s prosbou o pomoc. Možná někdy může vypadat jako přísná paní, ale my jsme ji prokoukli, je to jemná, něžná a moc hodná žena! 

Jiří Kapitán Flaška – Hvězdný VIP Nové Trojky má srdce na dlani, pomáhá Trojce s technickými záležitostmi – umí s počítačem, umí komplet instalovat promítací aparaturu v tělocvičně, jako vynikající sportovec akusticky podporuje bootcampový tým v jeho výkonech, je milý a moc rádi ho potkáváme v kanceláři i mimo ni. Je to jeden z nejhodnějších lidí, které známe, úžasně praktický, vytrvalý a empatický. Mluvíme o muži s velkým M, který se u nás také věnuje dobrovolnictví!

Vendulka Nováková – Dobrá víla Nové Trojky nemůže být jen tak někdo. Tu nejdobřejší jsme si nechali na konec. Je to někdo, kdo je s námi hodně dlouho. Je to osoba s Novou Trojkou spjatá tak, jako málokdo. Dělala pro ni spoustu důležitých prací, od fyzických přes praktické až po koncepční, a dělá je dosud. Její pohled na trojkové dění je pro nás moc důležitý. Možná, že bychom se bez něj už ani neobešli. Tato osoba možná vypadá trochu rozporuplně. Je krásná a štíhlá a zároveň milovnice dobrého jídla. Je to sportovkyně tělem i duší, ale zároveň  umí posedět u dobrého vína a spokojeně relaxovat. Je poctivá, zodpovědná a svědomitá, ale také dovede krásně neřešit a nechat věcem volný průběh. Je přesná, analytická a chytrá, umí vzbuzovat respekt, ale ve skutečnosti je emocionální, citlivá a empatická. Je taková, jakou ji máme rádi, jsme rádi, že je s námi a doufáme, že bude pořád. Naše bývalá finanční ředitelka, současná radní a předsedkyně našeho spolku Vendulka Nováková.  

2015/2016
Tentokrát s tématem Puberta.

Lea Tesařová – Představit si tuhle naši dobrou vílu jako puberťačku chce trochu fantazie, protože jde o vílu veskrze seriózní, ale nebojte se, také má skryté puberťácké stránky, a puberťáky zná i z práce. Pro Novou Trojku dělá velmi užitečnou a vynikající věc – vede poradnu pro každého, kdo má problémy se sociálně právní ochranou dětí a jmenuje se Lea Tesařová.

Radek Hrach – Další dobrá víla je někdo, kdo do Trojky chodí už dlouho a stále ji neopustil, za což jsme mu vděční. A nejen to, pomáhá jí s velmi důležitou činností, bez které by Trojka prakticky nemohla oficiálně existovat. Miluje sport a zejména běh, a jestli si myslíte, že s puberťáky nemá žádnou zkušenost, tak se mýlíte. Má totiž krásnou a nadanou dceru v patřičném věku, a jestli ta mu jednou navzdory své líbezné povaze pořádně puberťácky nezatopí, to bychom se moc divili. Další dobrou vílou je Radek Hrach, náš dobrovolník a bezpečnostní technik.

Patricie Weinrichová – Další dobrá víla je ozdobou dnešního večera. Puberťačkou už sice není, ale jsme velmi zvědaví, zda se ukáže ve své divoké a barevné puberťácké podobě, o které dovede poutavě vyprávět. Teď je to totiž milá, mírná, minimalistická a líbezná pravá víla, o které můžeme směle říci, že má Trojku opravdu ráda a ji Trojka přímo miluje! Ona sama miluje svého přítele, pejska, čokoládu a gumové medvídky, ráda cestuje a v Nové Trojce učí děti i dospělé keramiku. 

Jaromír Skalický – Dobrá víla, která je na řadě teď, je víla trochu skrytá. Nemnoho z nás ji zná, ale ti, kteří ano, o ní mluví jen v superlativech. Je to osoba hodná a přívětivá, pro Trojku pravidelně pomáhá pořádat jednu z nejoblíbenějších akcí a zároveň trénuje trpělivost trojkových kolegyň tím, že ačkoliv nikdy nezvedne telefon, vždycky nakonec zafunguje bezchybně. Jakkoliv tato víla už pubertě odrostla, pevně věříme, že si ji právě teď patřičně užívá prostřednictvím svých dvou dcer a v budoucnu i syna. Další dobrá víla Nové Trojky je mistr republiky v běhu na 800 m, vystudovaný právník, náš pan hostinský Jaromír Skalický.

Ivana Dolejší Naše dobré víly jsou víly nestárnoucí a mnohé provázejí svou milou Novou Trojku už hodně dlouhou dobu. Taková je i líbezná, křehká, ale přitom praktická žena, která Trojku neopustila a stále se k ní a do ní vrací a je jí prospěšná, jak jen může. Dobrovolnictví se u nás věnuje už strašně dlouho, i když sama vypadá na to, že právě pubertu skončila, ale už má děti k této etapě se kvapem blížící. Je kreativní a zručná, pracovitá a ochotná, a jako téměř všichni z Nové Trojky propadla běhu na dlouhé tratě. Je to naše bývalá recepční a současná prima kamarádka Ivanka Dolejší.

Nataša Diatková – Víla následující je pro Novou Trojku pravým zjevením. Je profesně zdatná, vždy ochotná poradit a pomoci nad rámec svých pracovních povinností. Když s ní mluvíme, je to radost – vždy ji vidíme s úsměvem a dobrou náladou. Pomáhá nám řešit grantové problémy a tak perfektně připravenou, případné dotazy a problémy s grácií řešící vílu jsme snad ještě nepotkali. Pubertě sice odrostla, ale on jí to její syn brzy spočítá! 

Kateřina Sikorová – Tuto dobrou vílu by si pro její vizáž s ohrnutým nosíkem leckdo s puberťačkou splést mohl. Nemylte se ale, je to maminka dvou malých holčiček a ty ji ještě pubertou dlouho trápit nebudou. Pravá a nefalšovaná dobrovolnice Nové Trojky přirozeně vplula do dobrovolnické partičky. Pomáhá na burze i s programy a leckdo by si ji díky její líbeznosti a mrštnosti mohl splést s beskydskou laní. Srší dobrými nápady a energií, sportuje, je šikovná, umí šít i vyrábět nábytek a nebojí se ani bodavého hmyzu. 

Jana Češková – Dobrá víla, která přichází nyní, Trojku a její tým zná už hodně dlouho. Chodila a chodí sem se svými dětmi a teď Trojce velmi účinně pomáhá, kdykoliv ji potřebujeme. Má ráda sport a četbu a ve svém oboru, který využíváme i u nás v Trojce, je velmi zběhlá. Nenechte se splést jejím plavovlasým vzhledem, není to žádná křehká a bezbranná víla, s puberťáky má mnohé osobní zkušenosti, a kdybyste potřebovali vědět, jak na ty své, jděte rovnou za ní. Má dva synky a my jsme zvědaví, jestli jí to dají v pubertě, která je ještě daleko, také tak sežrat, jako ti naši nám. 

Martina Krumlová – Nové Trojce se dobré víly slétají jako včely na med. Ta následující si myslela, že děti nejsou nic zajímavého a svou budoucnost viděla v tvrdé práci a profesní kariéře. Leč víla míní a osud a děti vybírající si své rodiče mění. Tato víla však i s dětmi na krku zůstala krásná, pečlivá, spolehlivá a neopustila ji ani cílevědomost a pevná vůle (Dát si koláč? Jo, ale jen jeden! A fakt to dodrží!). Své dobrovolnictví dlouhé roky v Nové Trojce uplatňuje pravidelně na burzách, s elegancí jí vlastní nechá svýma rukama projít dobrých 5000 kusů oblečení a ani na okamžik nepřestává být na návštěvníky milá a příjemná. Zatleskejme cestovatelce, sportovkyni, právničce a naší dobrovolnici a dobré víle Martině Krumlové! 

Jolana Kurzweilová – Je to už hezká řádka let, kdy v Trojce vykvet tento květ. Toť lvice živočišná i umělkyně vzdušná. Spojení lyriky i epiky, milovnice piva a cyklistiky. Jolča je naše stálice, duše i tělo Nové Trojky. Její doménou jsou keramické a výtvarné kurzy, koordinuje lektory, radí s výchovou a vzděláváním dětí, s neutuchající energií vede letní příměstské tábory.

2014/2015
Tentokrát s tématem Kočky.

Eva Břešťovská – Kočka, která se vyskytuje v Trojce už se svým třetím kotětem, působila v rámci dobrovolnictví v Batolátkách a šířením dobrého jména Nové Trojky k nám přivádí další zajímavé a užitečné šelmičky. Je akční výletnice, umí báječnou griotku, výborně vaří i zpívá. 

 

Andrea Bubíková – Šelma, pobývající u nás už dlouhou dobu, se osvědčila v Batolátkách, rozumí focení i aromaterapii a myslí se sponzorskými dárečky nejen na Trojku, ale s krmením i na hladová zvířátka – býložravci v Zahradě ji mají rádi! 

 

Karel Dohnal – Kočičí hrdina se občas objeví v místě plném žen a své vlastní ženě tak vydatně šlape na paty. Je zdatný ochutnavač vína, rozumí masu i vejcím, ale zdaleka nejvíc, jako pravému kocourovi,  mu sedí hraní si s malými kovovými míčky, k čemuž radou i praktickou pomocí vede celé Trojkové osazenstvo. 

 

Marie Dřízhalová – Tahle něžně půvabná, chytrá a všemi, kdo s ní přišli do styku oblíbená kočička je v Trojce už nějaký čas. Věnuje se dětem i dospělým a všichni jsou jejími nadšenými žáky. Miluje vodu a zachovává chladnou hlavu i v kritických situacích. 

 

Magdaléna Klomfarová – Kočku, kterou uvítáme teď, nezná každý. Málokdo tak ví, že její činnost u nás je z velké části dobrovolnická. Je to kočka spolehlivá, obětavá a kjestli někdy místo zavrnění trochu zavrčí, tak jenom proto, že jí na její práci v Trojce a lidech okolo ní opravdu záleží.

 

Zuzana Manninen – Šelma a další dobrá víla Nové Trojky je šikovná a výkonná, praktická a spolehlivá. Vyskytuje se nejčastěji v herně, kde se v rámci dobrovolnictví zhostila mnohé ruční práce ve prospěch Trojkových akcí. Je to šikovní milovnice vína, korálků a ručních prací.

 

Martina Minhová – Tahle kočka, a možní spíš lvice, je pro Novou Trojku něco jako déšť pro zahrádku. I když nás nenavštěvuje každý den, každý její kontakt s námi je pro nás nejen přínosný, ale je nám také velmi milý. Její práce je tak užitečná, že jsme my rádi, že jí k ní můžeme trochu přispět.

Petra Řeháčková – Kdyby se měla kočkovitost a užitečnost dobrých vil pro Trojku měřit, šelmička, která přijde nyní, by mohla být takového měření etalonem. Je naší formální i neformální poradkyní, záchranářkou, lektorkou, konzultantkou i účastnicí kurzů. Je trpělivá maminka a ještě trpělivější manželka, má krásný úsměv a dobrou náladu, záleží jí na druhých i na Trojce, je to zkrátka náš dlouholetý kočičí poklad. Jsme moc rádi, že ji máme a že je mezi námi.

Petra Vlášková – Někdy se stane, že je někdo v Trojce relativně krátkou dobu a my máme pocit, že je s námi odjakživa. Praktická a pohotová, neokázalá, ale výkonná, s bystrým i uměleckým okem a hbitým jazykem, s vyrovnanou povahou i se sklonem k mírné extravaganci – zkrátka pravá šelma kočkovitá.

 

Šárka VlkováJestli je nějaká dobrá víla pravá kočka, tak je to tahle chytrá, usměvavá, spolehlivá a neuvěřitelně milá dobrovolnice. Byla všude – mrňouskové, batolátka, herna, tradiční akce, chodí na programy i do kurzů a je tak moc hodná na svá koťata, že jí to my ostatní syčící matky jen závidíme.  I když se tváří, že se u nás bude vyskytovat mnohem méně, protože práce volá, my doufáme, že s námi zůstane nejen v duchu.