Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří věnovali svůj čas a pomohli nám s chodem Nové Trojky i aktivitami pro naše klienty. Vážíme si vaší práce i toho, že jste. Naše dobrovolníky a pomocníky pravidelně oceňujeme titulem Dobrá víla.

Příběhy našich dobrovolníků:

 

Karin Adámková
Dobrovolnictví pro mne znamená možnost volně a dobrovolně šířit dobro:). Prostřednictvím akcí se ráda setkám nejen s lidmi z Nové Trojky. Je to pro mne možnost načerpat inspiraci, cítit se dobře. Je to pro mne i možnost pomoci radou i skutkem (jako fyzioterapeutka). Důležité je i to, že na těchto akcích člověk zažije hodně legrace a za tu “dřinu” mi to rozhodně stojí!!!

 

Katka Bukovská
Katku mnozí znají z programu Batolátky, který dlouhou dobu vedla. Teď po návratu do práce, se s ní můžete potkat na tradičních akcích. Také ji milují kozy kamerunské, které pravidelně krmí v IC Zahrada. V roce 2022 získala ocenění Dobrá víla.

 

Alena Cikánková
Dobrovolnictví mě provází více jak 20 let. Do Nové Trojky jsem poprvé přišla jako klientka. Nadchlo mě zdejší prostředí a atmosféra. Hledala jsem novou komunitu, kde bych se cítila dobře a našla jsem ji. Byla doba, kdy jsem zde trávila více času než doma, tak báječně se tu člověk cítil. Dobrovolnictví pro mě znamená podporovat místní komunitu, poznávat nové lidi, nové situace, získat nové kamarády pro celou rodinu, učit se něco nového, včetně tolerance a trpělivosti, dělat co má smysl a přináší radost nejen mně.

 

Veronika Drdlová
Nová Trojka pro mne ze začátku znamenala nejbližší cvičení pro těhotné. Postupem času místo, kam mohu i s miminem přijít na cvičení, s větším potomkem na kroužek nebo si  vyrobit nějaký šperk, nakoupit na burze, zajít si na degustaci vína, na přednášku, dělat dobrovolnici a vést kurzy pro děti, pomáhat na burze, udělat čarodějnici, zatáhnout tam i manžela a nakonec najít spoustu kamarádů. Do Trojky se vždy ráda vracím. A děkuji!

 

Alenka Flašková
Alenka je jednou z našich nejmladších dobrovolnic, navštěvuje uměleckou školu a krásně maluje, proto není divu, že ji často potkáte na výtvarných stanovištích tradičních akcí. Dlouhá léta také pomáhá při jarní i podzimní dobročinné burze. V roce 2023 získala ocenění Dobrá víla.

 

Petr Hájek
Dobrovolnictví jsem si vybral po odchodu do důchodu jako svoji další životní náplň. Rád pracuji s dětmi a protože v Nové Trojce jsem již 13 let, tak to byla dobrá volba. Baví mě účast v různých kroužcích a projektech. Celý kolektiv centra (logicky převážně ženský) na mě působí velmi příjemně. V Nové Trojce se vracím do mladých let, kdy mě ještě potřebovaly moje vlastní děti a můžu si vše zopakovat s životní odstupem. Je úžasné, že naše úřady a sponzoři podporují tuto aktivitu.

 

Zdeňka Hrdličková
Zdeňka má ráda děti a společnost, proto když její vnuci vyrostli, přišla do Nové Trojky. Každou středu se s ní můžete potkat na recepci. Děti ze školky ji znají jako babičku, která jim ráda pomůže při lekcích keramiky a na akcích je vám k dispozici na stanovištích. V roce 2023 získala ocenění Dobrá víla.

 

Barbara Hudiová
Trojka pro mě znamená druhý domov, kde se potkávám s přáteli, kteří se o mě starají a pomohou mi v každé situaci. Mohu s nimi sdílet radost i smutek a pokaždé vím, že mě nebude nikdo odsuzovat a vždy najdu porozumění, i když udělám sebevětší pitomost. V Trojce není zášti ani jiné podobné neřesti, v Trojce se daří lásce a upřímnosti!

 

Vlastimil Janeček
Moje děti využívají služeb Nové Trojky prakticky od narození a já byl vždy s Novou Trojkou maximálně spokojený. Obdivuji ideu a práci „matekzakladatelek“. Nyní se snažím v rámci svých skromných možností přispět k rozvoji Nové Trojky i já.

 

Zuzana Manninen
Dobrovolnictví pro mě znamená dobrý pocit, že mohu pomoct tam, kde to má smysl. A že se mohu potkávat s lidmi, kteří to vnímají stejně😊. Nová Trojka si svých dobrovolníků váží a pečuje o ně.  Je to taková jedna velká rodina😊. Ráda připravuji program pro Batolátky, účastním se akcí i jarní a podzimní burzy.

 

Ivana a Standa Meissnerovi
Při práci v Nové Trojce jsem poznala úžasný tým spolupracovníků, který se zabývá smysluplnou prací. Zaujala mě příjemná atmosféra, přátelskost a rodinné prostředí, zapojování rodinných příslušníků a společné vytváření prospěšné práce pro veřejnost. Ráda pokračuji v důchodu jako dobrovolník spolu s manželem. Podílíme se na činnostech a zůstáváme tak součástí této skvělé komunity.

 

Dana Milcová
Danu nám do Nové Trojky přivedla její báječná dcera – naše dobrovolnice. Dana je bývalá učitelka v MŠ a sedět v důchodu s rukama v klíně, to nebylo nic pro ní. Potkáte ji každý týden na programu Batolátka nebo na stanovišti při tradičních akcích. V roce 2023 získala ocenění Dobrá víla.

 

Hana Nová
Hanka společně s Katkou Bukovskou a Lucií Volejníkovou připravovala program Batolátka. Ale ani teď po návratu do práce a přestěhování na druhý konec Prahy se s Novou Trojkou nechce rozloučit. Přivedla nám do Nové Trojky svoji maminku (Danu Milcovou) a také manžela Pavla, který pro nás zajišťuje velkoformátový tisk. S Hankou se můžete potkat na tradičních akcích, ale hlavně nám pomáhá ve chvíli, kdy je potřeba něco přišít, ušít či opravit. V roce 2022 získala ocenění Dobrá víla.

 

Hana Procházková
Nová Trojka je pro mě druhým domovem, našla jsem tu přátelské prostředí, ve kterém panuje dobrá nálada a pohoda a super partu lidí. Poprvé jsem sem zavítala v roce 2004, byly mi 2 roky. Postupem času, jsem začala pomáhat na tradičních akcích, při burzách a nově i na příměstských táborech. Moc mě potěšilo, když mě Nová Trojka předala ocenění Dobrá víla a ještě mě nominovala na cenu dobrovolníka roku. Děkuji moc a těším se na další roky s vámi.

 

Jana Růžičková
Když se člověk i po spoustě let pořád rád někam vrací, tak ví, že kdysi udělal dobré životní rozhodnutí. Právě dobrovolnictví dělá z Nové Trojky netuctové  místo. Je prima vymýšlet program pro děti, hrát si, povídat si i být vyslechnut, největší odměnou jsou pak pevná přátelství, dobrý pocit, úsměv, poděkování… A i když už děti odrostly a dovolená čítá jen pár týdnů za rok, stále se vracím alespoň na tradiční akce a těší mě být dobrovolnicí zrovna u nás v Trojce. 

 

Vít Vokrouhlík
Trojku vede skvělý tým. Obdivuji nasazení, s jakým svoji práci dělají. Sleduji jejich stále nové nápady, kterými obohacují život dětí i dospělých na Praze 3. Líbí se mi podílet se na projektu, který mi dává smysl.

 

Lucie Volejníková
Lucku určitě znáte, vedla několik let program Batolátka, ale také ráda chodí na kurzy i akce v Nové Trojce. A právě na tradičních akcích ji teď budete moci na stanovištích potkávat. Lucka v roce 2022 získala ocenění Dobrá víla.

Naši dobrovolníci vychovávají další dobrovolníky.

Pomáhají nám děti našich dobrovolníků i zaměstnanců – děkujeme za další generaci. Jsou to – Eliška Bubíková, Jan Flaška, Madlenka Janečková, Vojtěch Janeček, Pavlína Procházková, Marián Schwarzbeck, Apolenka Schwarzbecková, Anežka Vodičková, Matyáš Vlk, Vojtěch Vlk, Kateřina Vokrouhlická.

Naši další dobrovolníci:

Eva Barešová, Eva Břešťovská, Miroslava Černá, Václav Černý, Vlaďka Čížková, Andrea Dohnalová, Pavla Dydovičová, Jiří Flaška, Lenka Flašková, Daniel Flígr, Věra Frolíková, Dan Grosman, Hana Hemerková, Tereza Hofmannová, Lenka Jandová, Martina Jankech Sochová, Zuzana Ježková, Dana Klepalová, Jana Králová, Miloslava Kramná, Martina Krumlová, Eliška Kubová, Ivana Kučerová, Jana Kuntová, Petra Kupková, Jaroslav Kurzweil, Anna Čechová, Václava Mašková, Martina Matušková, Eva Menzlová, Eliška Němcová, Michaela Nováková, Květuše Novotná, Jiří Novotný, Martina Pojarová, Pavla Pospíšilová, Radim Procházka, Eva Procházková, Hana Pokorná, Irena Rubešová,  Jan Růžička, Martin Řeháček, Petra Řeháčková, Petra Staňková, Denisa Šaršeová, Zuzana Tognerová Švejdová, Anna Zeman.