Jak můžete pomoci v naší městské části?

Drazí přátelé Nové Trojky, 

rozhodli jsme se v této složité době nabídnout naši pomoc Městské části Praha 3 a soustředit ji do aktuálně nejpotřebnějších aktivit a koordinovat dobrovolníky. Komunikujeme s Informačním centrem Prahy 3 (Milešovská 846/1, roh nám. Jiřího z Poděbrad a Milešovské ul.) a sociálním odborem Prahy 3.

Co je dnes potřeba?
1. ROZNOS LETÁKŮ na všechny provozovny po Praze 3. Jsou k vyzvednutí u paní Slezákové (731 162 150) v Informačním centru, od této chvíle do 18 hodin. Volejte přímo jí, ev. pro další dotazy (Markéta Vokrouhlíková, Nová Trojka, 603 700 905).
2. ROUŠKY – jak můžete pomoci?

a) darováním látky do N3 či Informačního centra (100% bavlna, může být staré povlečení, odstřižky atp., min. rozměr 20×20 cm)

b) darováním bavlněného tkalounu

c) šitím roušek (video s návodem ZDE), (popis: Ustřihnout 2 čtverce 20×20 cm. Každý na dvou protilehlých stranách založit cca 1 cm. Položit na sebe a naskládat do sámků těsně vedle sebe. Intenzivně zažehlovat napařovací žehličkou. Je-li dispozici tkaloun (80 cm dlouhý), všít strany roušky do něj (v  polovině), když není, nutno ušít pásek z látky 90×5 cm a klasicky založit, ev.použít  proužek ze starého bavlněného trika. Látku je dobré naskládat houšť, než je ve videu, aby to bylo po stranách menší jinak to odstává a také se rouška lépe roztáhne. Látky, tkalouny a střih jsou již nyní k dispozici v Informačním centru (dnes do 18 hodin).

d) zapůjčením šicího stroje

e) vyzvedáváním látek/tkalounů/strojů a předáváním těm, kteří šijí

f) vyzvedáváním ušitých roušek a jejich odnosem do N3, do Inf. centra či roznosem přímo definovaným potřebným (tento bod budeme telefonicky upřesňovat)

g) sdílením této zprávy mezi přátele, kteří by mohli a chtěli pomoci

h) sdílením příspěvku na FB 

Děkujeme.V případě jakýchkoliv dotazů a nabídky zapojení se nás, prosím, kontaktujte:Markéta Vokrouhlíková (603 700 905, marketa.vokrouhlikova@novatrojka.cz), Edita Janečková (777 650 759, edita.janeckova@novatrojka.cz)

Categories: Novinky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *