Dobrovolníci v N3

Ač Nová Trojka na první návštěvnický pohled vypadá tak, že její zázemí a program vytváří tým zkušených a dobře placených profesionálů (spíše profesionálek), není tomu tak. Velká část činností Nové Trojky je postavena na dobrovolnících, tedy partičce lidí, kteří dělají něco, co je baví a co zrovna umí, a zároveň tím poskytují službu i ostatním.

Dobrovolnictví je nedílnou součástí Nové Trojky již od roku 2003.

Bez nich by naše rodinné a kulturní centrum nebylo tím, čím je – místem, kde je návštěvníkům dobře, komunitním centrem pro celou rodinu.

Dobrovolníci se v našem centru podílejí na mnoha činnostech:

Koho baví zpívat a hrát, připraví program Batolátkům, kdo vládne cizím jazykem, může jej v Nové Trojce učit, kdo umí šít, ušije nové závěsy, kdo rád sděluje své zážitky, napíše příspěvek do Brepty. A ten, kdo se (většinou mylně) domnívá, že neumí nic, může vyprat prádlo, vzít službu v herně nebo pomoci při přípravě tradičních akcí. Každá z těchto činností je pro Novou Trojku životně (a to doslova) důležitá.

Naši dobrovolníci:

  • vedou pravidelné programy Batolátka, Chci si zlepšit prospěch
  • zajišťují službu při volné herně - Po  9.00 - 12.00 hod., Út 9.00- 12.00 hod., St 9.00- 12.00 hod., Po - Čt 13.00 - 17.00 hod.
  • pomáhají s organizací tradičních akcí
  • píší časopis Brepta, vychází 1-2x ročně
  • pečují o předzahrádku okolo Nové Trojky (zalévání, údržba rostlin, pletí, úklid)
  • pomáhají s provozem Nové Trojky - např. s praním prádla, správou počítačové sítě, velkým úklidem, stěhováním apod.

Dobrovolníci u nás ale nejen pracují, ale také oni sami jsou hýčkáni a mají mnoho výhod:

O co přicházíte, pokud ještě nejste naším dobrovolníkem? Kromě dobrého pocitu především o šanci seznámit se s celou řadou zajímavých lidí, kteří žijí ve vašem okolí a v Nové Trojce už působí, a potkávat se s nimi na akcích, na které se jako běžný návštěvník nedostanete. Wellness day s péčí kadeřnice, kosmetičky, masérky a horou dobrého jídla jako poděkování za dobrovolnickou práci, večerní ochutnávka vín... Toť jen malá ukázka akcí vyhrazených pro dobrovolníky a jejich rodiny. K tomu pravidelné páteční výtvarné workshopy, slevy na pravidelné programy centra, vzdělávání organizované přímo pro dobrovolníky (řešení konfliktů, první pomoc) či možnost využít prostory Nové Trojky pro parádní dětskou či rodinnou oslavu…

A navíc ukážete svým dětem, že pomáhat je normální a ještě to může být skvělá zábava!

Dobrovolníci jsou v Nové Trojce oceňováni:

Společenství rodičů – dobrovolníků vytváří důležité zázemí pro ostatní návštěvníky Nové Trojky a bez nich a jejich práce si fungování centra neumíme představit. Vážíme si každého, kdo se podílí na fungování našeho centra a patří jim naše veliké poděkování.

Každoročně udílíme titul Dobrá víla a čestný věnec z květin těm z dobrovolníků, kteří se v daném roce obzvlášť zasloužili o fungování Nové Trojky.

Bývalí dobrovolníci nejsou opomíjeni, ale jsou členy váženého Veterán klubu a jsou zváni na různé akce.

Kontakt:

O dobrovolnický projekt a dobrovolníky se stará koordinátorka Helena Kovářová tel.: 774 644 974, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

aaa79d66-80fb-4a1f-8158-5cee8b6e6f3c 4d849ad8-cfae-4153-b0a0-0b47cb864b1d 524578e4-a294-48a6-9e24-e06d55112c12 Přátelský,
bezpečný
a inspirativní
prostor
pro celou
rodinu